Sevcanla Lezzet Yolunda 35. Bölüm Çankırı 11 Haziran Full İzle

Sevcanla Lezzet Yolunda 35. Bölüm Çankırı 11 Haziran Full İzle

Halk müziğinin sevilen, beğenilen, güçlü kadın sesi Sevcan Orhan, Anadolu’nun lezzet haritasını çıkarıyor. “Sevcan’la Lezzet Yolunda”, Edirne’den Kars’a, Trabzon’dan Hatay’a Türkiye’nin her köşesini adım adım dolaşıyor, yöre insanlarının evine konuk olup onların hikayelerini dinliyor.
Bu lezzet yolculuğunda halk müziğinin başarılı ismi Sevcan Orhan, yurdumuzun eşsiz lezzetlerini keşfederken, büyüleyici sesiyle yorumladığı türküleri de sizlerle buluşturacak.

Sevcan’la Lezzet Yolunda 34. Bölüm | Safranbolu

Sevcan’la Lezzet Yolunda 34. Bölümünde; Sevcan Orhan safranıyla, eski evleriyle ve lokumuyla ünlü Safranbolu’yu gezdi.

Safranbolu’nun yöresel yemeklerinden uzun fasulye, sini çöreği ve zerde tatlısı tariflerinin paylaşılacağı programda sevilen sunucu Sevcan Orhan, yöre kadınlarıyla birlikte tel kadayıf kesimi yapıp dolmasını sararken, çeşit çeşit Safranbolu lokumlarını da izleyiciye tanıttı. 200 yıllık su değirmeninde “Un nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını da öğrendik.

İpek Yolu üzerinde bulunan ve hem tarihi hem kültürel yönden birçok zenginliği barındıran Safranbolu’da Cinci Han Kervansarayı, Emzikli Kaya ve tarihi Saat Kulesi’ni gezen Sevcan Orhan, meşhur Safranbolu evleri hakkında bilgiler aktardı.

Tatlı sevenlere özel kadayıf dolması! | Sevcan’la Lezzet Yolunda

Sevcan’la Lezzet Yolunda 34. Bölümünde; elde çekilen kadayıf ile hazırlanan kadayıf dolması tarifi ekrana geldi. Malzemeler;

750 g kadayıf
400 g iri çekilmiş ceviz
4 bardak su
2 bardak şeker

Sevcan’la Lezzet Yolunda 35. Bölüm | Çankırı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu