Sevcanla Lezzet Yolunda 27.Bölüm Tokat Full İzle

Sevcanla Lezzet Yolunda 27.Bölüm Tokat Full İzle

Sevcan’la Lezzet Yolunda 27. Bölümünde; Sevcan Orhan asma yapraklarıyla ünlü şehrimiz Tokat’ı gezdi.


Tarihi İpek Yolu’nun güzergahı üzerinde bulunan Tokat’ın sokaklarında dolaşan Sevcan Orhan, tarihe tanıklık etmiş binaları, camileri ve medreseleri ziyaret ederken Tokat yöresinin el sanatlarını da izleyiciye tanıttı.

Tokat deyince ilk akla gelen ‘yaprak sarma’nın püf noktasını Tokatlı kadınlardan öğrenen Orhan, yöre halkıyla yemek yapıyor, tarlalardan çilek topluyor ve ‘Başındaki Yazmayı Sarıya mı Boyadın’ gibi Tokat yöresinin en sevilen türkülerini Tokatlılarla birlikte seslendirdi.

Halk müziğinin sevilen, beğenilen, güçlü kadın sesi Sevcan Orhan, Anadolu’nun lezzet haritasını çıkarıyor. “Sevcan’la Lezzet Yolunda”, Edirne’den Kars’a, Trabzon’dan Hatay’a Türkiye’nin her köşesini adım adım dolaşıyor, yöre insanlarının evine konuk olup onların hikayelerini dinliyor.
Bu lezzet yolculuğunda halk müziğinin başarılı ismi Sevcan Orhan, yurdumuzun eşsiz lezzetlerini keşfederken, büyüleyici sesiyle yorumladığı türküleri de sizlerle buluşturacak.

Tokat türküsü: “Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme”

Sevcan’la Lezzet Yolunda 27. Bölümünde; Türküleriyle, şarkılarıyla Türkiye’nin incilerinden Tokat’ın unutulmaz türküleri sizler için seslendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu