Sevcanla Lezzet Yolunda 17.Bölüm 4 Mayıs Full İzle

Sevcanla Lezzet Yolunda 17.Bölüm Full İzle

Halk müziğinin sevilen, beğenilen, güçlü kadın sesi Sevcan Orhan, Anadolu’nun lezzet haritasını çıkarıyor. “Sevcan’la Lezzet Yolunda”, Edirne’den Kars’a, Trabzon’dan Hatay’a Türkiye’nin her köşesini adım adım dolaşıyor, yöre insanlarının evine konuk olup onların hikayelerini dinliyor.

Bu lezzet yolculuğunda halk müziğinin başarılı ismi Sevcan Orhan, yurdumuzun eşsiz lezzetlerini keşfederken, büyüleyici sesiyle yorumladığı türküleri de sizlerle buluşturacak.

Sevcan’la Lezzet Yolunda 17.Bölüm SHOW TV CANLI YYAIN İZLEMEK İÇİN TIKLA

Sevcan’la Lezzet Yolunda 16.Bölüm | Afyonkarahisar

Sevcan’la Lezzet Yolunda 16. Bölümünde; “Sevcan’la Lezzet Yolunda” haftaya kaymağı, sucuğu ve Cumhuriyet tarihindeki önemiyle akla gelen gastronomi şehrimiz Afyonkarahisar’dan başladı.

Halk oyunları ekibinin yöresel danslarıyla izleyenleri karşıladığı programda sevilen ses sanatçısı Sevcan Orhan, şehrin simgelerinden Büyük Utku heykelinin hikayesini ve Tarihi Konaklar bölgesinin mimari güzelliklerini paylaştı. Çarşıda ise esnafla keyifli bir sohbet eşliğinde keçeciliğin inceliklerini dinledi.

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi Güllaç’ın yöre usulü yapımı izleyicilerle buluşurken, meşhur sucuğu ile lokumunun özellikleri de ekrana geldi. Yöre sofralarından eksik edilmeyen yemeklerinden patlıcan böreği, Afyon kebabı, göbekli ile ekmek kadayıfının yapımına dair püf noktalarını öğreneceğimiz Afyonkarahisar gezisinde Sevcan Orhan seslendirdiği türkülerle renk kattı.

Afyon’a özgü Patlıcan Böreği | Sevcan’la Lezzet Yolunda

Sevcan’la Lezzet Yolunda 16. Bölümünde; Afyonkarahisar’a özel tatların arasında gelen patlıcan böreği ve tarifi,

Malzemeler;

1 kg patlıcan
1 kg kıyma
4 adet yumurta
Yarım demet maydanoz
1 adet kuru soğan
2 adet sivri biber
2 adet domates
Tuz
Karabiber

Sevcan’la Lezzet Yolunda 17.Bölüm | Eskişehir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu