Şahap Örcün bulundu mu? Müge Anlı Şahap Örcün kimdir, nerede?

Şahap Örcün bulundu mu? Müge Anlı – Şahap Örcün kimdir, nerede?

İntihara kalkıştığı iddia edilen Şahap Örcün’ün aile Müge Anlı ile Tatlı Sert programından yardım istedi. Gözü yaşlı aile göle atladığı söylenen Şahap Örcün’ün öldüyse de cesedinin bulunmasını istiyor. İşte Şahap Örcün olayının detayları…

Bir süre yurt dışında çalışan ve eşinden ayrılan Şahap Örcün (53), 26 Şubat sabahı 2001 yıllında tır şoförlüğü yaparken bölücü terör örgütü PKK’nın bombalı saldırısı sonucu ayaklarından yaralanan ve eşinden ayrılan Mehmet Ali Tunç’un (63) yanına geldi.

İddiaya göre burada Örcün’e alacaklıları telefon etti. Bu nedenle bunalan Şahap Örcün intihar etmek istedi. Tunç da önce arkadaşını ikna etmeye çalıştı ancak sürekli kumar borcundan dolayı arayanlar oldu ve arkadaşı intihar etmekte kararlı olduğu için kendisi de yalnız yaşayıp kimsesi olmadığından arkadaşıyla birlikte intihara karar verdi. Bu nedenle iki arkadaş önce evde ölmek istedi ancak başarılı olamayınca, daha sonra gece Çatalan Köprüsüne gittiler. Burada bir süre demir korkuluklara tutunan arkadaşlardan Örcün elini bağladı. Daha sonra da iki arkadaş birlikte göle atlayarak ölmeye karar verdi. Ancak Örcün göle atlarken Tunç son anda bundan vazgeçti. Şahap Örcün bir süre suyun yüzeyinde dursa da daha sonra kayboldu. Tunç, bunun üzerine korkup polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine su altı polisleri geldi ancak Örcün bir türlü bulunamadı. O günden sonra polisler hem dalarak hem de gölün altını teknolojik olarak takip ederek yaptıkları aramada Örcün’ü bir türlü bulamadı.

Şahap Örcün ne oldu, bulundu mu? Müge Anlı - Şahap Örcün kimdir, nerede? -  Haberler

Tunç ise Şahap Örcün’ün ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınıp “intihara teşvikten” adliyeye sevk edildi. Tunç, adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tunç, arkadaşının kumar borcundan dolayı, kendisinin de kimsesi olmadığı için yalnızlıktan bıktığından ölmek istediğini belirterek, “Ben son anda vazgeçtim ancak arkadaşım göle atladı. Onu kurtarmak için ben yardım istedim.

Ancak yardım gelene kadar arkadaşım gölde kayboldu. Ben de atlayacaktım ama onu suyun yüzeyinde batmadığını görünce ölmediğini düşünerek ben ölmeyeceksem niye atlayacağım diye vazgeçtim. Ancak arkadaşım sonra kayboldu. Hala da bulunamadı. Ben ondan gelecek mutlu haberleri bekliyorum. Her gün haber izliyorum ama ondan bir haber yok” dedi.

Şahap Örcün’ün akıbetini merak eden ailesi Müge Anlı ve ekibine başvurdu.

Müge Anlı, yıllardır ATV ekranlarında Müge Anlı ile tatlı sert programını sunmaktadır. Programda pek çok isim geçerken son olarak Şahap Örcün konusu ele alınıyor. Şahap Örcün ne oldu? Şahap Örcün bulundu mu? Şahap Örcün kimdir, nerede?

Şahap Örcün ne oldu, bulundu mu? Şahap Örcün kimdir, nerede? Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor…

ŞAHAP ÖRCÜN’E NE OLDU?

Şahap Örcün’ün şüpheli kaybı nedeniyle ailesi Müge Anlı’ya katıldı. Şubat ayında kaybolan Şahap Örcün’ün arkadaşı, akşam 19:00 sularında Şahap’la intihar etmek için evden çıktıklarını belirtti. Şahap’ın intihar ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu