Sosyal Medya

Razi Canikligil kimdir? Razi Canikligil Zafer Şahin tartışması!

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin ve Hürriyet ABD muhabiri Raz


 

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin ve Hürriyet ABD muhabiri Razi Canikligil arasında sözlü kavga yaşandı.

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programında Takvim gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Hürriyet ABD muhabiri Razi Canikligil kavga etti.

Amerika'dan yayına bağlanan gazeteci Razi Canikligil, Zafer Şahin'in kendisini "Biden'cı" olmakla itham ederek tarafsız olmadığını söylemesi üzerine "Sen aptal, şapşal bir adamın tekisin. Milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsun" dedi. Bunun üzerine yayında tansiyon yükseldi. Sert sözlerini
 bir süre daha sürdüren Canikligil yayını terk etti. Ardından Twitter'da kamuoyundan özür diledi.

Zafer Şahin konuşmasında "Ben Razi Bey ile polemiğe girmek istemiyorum ama Razi Bey sürekli beni dahil etmeye çalışıyor. Herkes bana diyor ki 'Razi bey Amerika'yı hiç bilmiyor. Hem madem Razi beyin Trump ile arası iyi neden?

Zafer Şahin sözlerine "Twitter'ın Trump'ı bloklaması çok önemlidir. Twitter FETÖ hesaplarının cumhurbaşkanının İzmir'e gidişini altına müzik yerleştirip verdiler, yalan olduğu ortaya çıktı ve Twitter bir şey yapmadı. Bunun gibi onlarca örnek verebilirim, hiçbir şeye etkisi olmayan Twitter'ın ABD seçimlerine müdahale ettiğini Amerikan Başkanı söylemişken dikkate almalısınız" dedi.

Razi Canikligil konuşmaya başladığında tekrar araya giren Zafer Şahin, Canikligil'in sert tepkisiyle karşılaştı. Razi Canikligil Zafer Şahin'e
 "Siz öyle dar zihniyetlisiniz ki yurtdışında yaşayan milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsunuz. Sen aptal bir adamın tekisin, sen aptal şapşal adamın tekisin. Sana yazıklar olsun, milyonlarca insanı zan altında bıraktın." dedi.

Şahin'in "Seviyeni gösterdin" demesi üzerine Canikligil, "Sen cahil, aptal bir gazetecisin. Kariyeri olmayan şapşal bir adamın tekisin. Yurtdışında yaşayan milyonlarca Türk'ü zan altında bıraktın, geri zekalı." dedi.

Hande Fırat'ın araya girmeye çalışması üzerine "Ben bu programın seviyesini yükseltmeye geldim sen bana Amerikan bayrağına yemin ettin diyorsun, terbiyesize bak." dedi. Tartışmanın uzaması üzerine "benim için bu program bitmiştir ben böyle bir seviyesizliğe girmem" diyen Canikligil, yayını terk etti.

Canikligil, yayını terk ettikten sonra Twitter hesabından "Hepinizden özür diledim, günlerdir zor dayandım. Buraya kadarmış" açıklamasını yaptı.

GAZETECİ DR. RAZİ CANİKLİGİL KİMDİR?

Razi Canikligil İstanbul Üniversitesi
 Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun
 oldu ve 1997-1998 yıllarında New York
 Üniversitesi "Profesyonel Çalışmalar" programına katılarak "Reklam ve Pazarlama" sertifikası aldı. Gazetecilik mesleğine 1985 yılında Ses ve Hayat dergilerinde muhabir olarak başladı. 1988 yılında Hürriyet
 gazetesine geçtikten sonra 1990 yılında yine Hürriyet'in New York bürosunda gazetecilik mesleğine devam etti. ABD'deki üç ayrı eyaletteki maksimum güvenli federal cezaevlerine ABD Adalet Bakanlığı'ndan aldığı özel izinlerle girerek röportajlar da yapan Razi Canikligil, Birleşmiş Milletler, ABD siyaseti, ekonomi, sağlık, bilim, spor, sanat, federal mahkeme davaları ve Amerika'daki başarılı Türkler hakkında röportajlar ve haberler
 yapıyor.