Kesin Yaşanmıştır 2. Bölüm EXXEN

Her hafta farklı konularla ilgili yaşanmış ve bir o kadar da absürt hikayeler…
Bu hikayeler trajikomik oldukları kadar gerçek!

Exxen dizileri yarışmalarına bugün bir yenisi eklendi. Youtube’un sevilen ismi Volkan Öge’nin güldüren, şaşırtan ve bütün duyguları bir arada yaşatan eğlenceli programı Kesin Yaşanmıştır şimdiden heyecan uyandırdı!

Volkan Öge kimdir Volkan Öge ile Kesin Yaşanmıştır EXXEN

Volkan Öge ile Kesin Yaşanmıştır (1. Bölüm): Kayserililik, Korkunç Yol Tarifi, Araba Tuvaleti

Merhaba. Ben Volkan Öge. 1982 İstanbul doğumluyum. Doğduğumdan beri İstanbul’da yaşıyorum. İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunuyum. Yine aynı fakültede ulaştırma bölümünde yüksek lisansımı yaptım. 2004-2009 yılları arasında ağırlıklı asfalt ve yol inşaatı sektöründe olmak üzere kendi mesleğimi yaptım.

Okuldan son derece idealist bir mühendis olarak çıktıktan sonra asfalt serim, yol tamiratları, kanalizasyon, yağmur suyu hatları yapımı, kışla mücadele, dış cephe kaplaması ve çelik konstrüksiyon villa işlerinde çalıştım. Bu esnada bir hobi olarak video çekmeye başladım. Aslında lisedeyken elimdeki kamera ile bir şeyler deniyordum ama inşaatta çalışırken bir hobiye olan ihtiyacım giderek arttığı için daha fazla ilgilenmeye, kurgu programlarını kurcalamaya ve daha çok şey üretmeye başladım.

EXXEN | Volkan Öge ile Kesin Yaşanmıştır ne zaman başlıyor? Volkan Öge  kimdir, kaç yaşındadır? - Haberler

O dönemler yaptığım videoları yayınlayabileceğim bir mecra yoktu. İnternette video izlemek bile tam olarak yoktu sanırım. Çektiğim videoları DVD’lere basıp arkadaşlarıma dağıtıyordum. Birlikte oturup izliyorduk. İnsanlar kurgulanmış bir videoda kendilerini görmekten keyif alıyorlardı. 2006 yılında Youtube’a bir şeyler yükleyebileceğimi fark edince elimdeki videolardan Bana Kitap Al’ı Youtube’da yayınladım. Bu noktadan itibaren olaylar gelişmeye başladı.

Önce Bana Kitap Al’ı yayınladık. Zaten o videoyu da iki sene evvel çekmiştik. Elimde hazırdı, ben de yükledim. Ömür ve Tansu da o dönemlerde zaten en sık görüştüğüm arkadaşlarımdı. Sürekli bir aradaydık. Bana Kitap Al ilk gün 10, ikinci gün 1000, üçüncü gün 5000 izlendi. Bu sayı sonraki günlerde katlanarak arttı.

Devamını getirmek istedik. Yorumlardan yola çıkarak Sütü Seven Kamyoncu’yu yaptık. O da hızlı bir şekilde yüksek rakamlara ulaştı. O zamanın yüksek rakamları şimdiye göre komikti tabii. 250 bin izlenmeye ulaştığımızda gazetelerden röportaj teklifleri gelmeye başladı. Ana haber bültenine çıktık. Bir sürü TV programından çağırmaya başladılar. Yine de hala ünlülüğe geçmiş gibi hissetmiyoruz sanırım. Sokakta biri görünce genelde “Sen şey değil misin ya?” diye soruyor. Ünlülere böyle bir şey sorulmaz diye tahmin ediyorum.

Türkiye'nin ilk Youtuber'ı, sütü seven kamyoncu: Volkan Öge Kampüs'te -  Kampüs Haberleri

Sanırım Türkiye’nin ilk Youtuberlarıyız. Böyle söyleyince zevkli oluyor evet, ama etrafta ilk Youtuberlarız diye dolaşmıyoruz tabii. ☺ Bizden önce de birkaç bilinen video vardı ama fikir düşünüp çekmek ve bunun devamını getirmek anlamında bir yayıncılık yapma girişiminde ilk biz bulunmuştuk.

Film de yaptınız. Beyazperde ile sosyal medya arasındaki farkı nasıl değerlendiriyorsun?

Sinema bizim için hayal edilebilecek son noktaydı. Sanki o güne kadar sarf ettiğimiz tüm çaba oraya ulaşmak için gibiydi. Filmi yaptıktan sonra ikisinin bambaşka mevzular olduğunu daha iyi anladık. Sosyal medyadaki takipçi sayısı ya da etkileşim, sinemada ticari olarak bir başarı vaat ettiği için güzel bir başlama noktası oluyor.

Normalde, videolarımızı izlese dahi, kimse bizimle bir sinema filmi işine girmeyi düşünmezdi. İnternette yarattığımız etki bize bu yolu açmış oldu. Lakin orada bambaşka bir dünya var. Sanıyorum beyazperde ile sosyal medya arasındaki farklardan çok, benzerlikleri konuşmak lazım. İkisinde de bir şeyler izliyoruz. Tek benzerlikleri bu. Geriye kalan hiçbir şey birbirine benzemiyor. İnternette kendini izlettirmek, bir kitle yaratmak, video yayınlamak ile sinemaya bir beklenti ile gelmiş insanı para verip aldığı bilete üzülmeden salondan uğurlamak bambaşka meseleler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu