İşaret Diliyle Cuma Hutbesi 22 Ocak izle

İşitme engelliler için hazırlanmış olan 15 Ocak 2021 tarihli Cuma Hutbesi

Kalben Kötü Düşünüp Dile Getirmek Günah mıdır? – Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı

Kalben Kötü Düşünüp Dile Getirmek Günah mıdır? – Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm insan ruhuna zarar veren kötü düşüncelerden kurtulmanın yolları hakkında bilgi verdi.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.

Programda bu bölüm insanları karanlığa sürükleyen kötü duygular üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Karataş ‘Kalben kötü düşünüp dil ile söylemek iftiraya girer mi? İyi niyetle birinin yanlışını ifşa etmek günah mıdır? Bir bölge halkını genelleyerek kötülemek suizan mıdır?

Suizannın kefareti nasıl olmalıdır? Kalbe kötü düşüncelerin gelmemesi için ne yapmalıyız? Nefret duygusundan nasıl kurtulabiliriz? İnsanlar hakkında ‘’bence, bana göre, kendimce’’ demek günah mıdır?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu