İbrahim Selim İle Bu Gece Serbest Vuruş 12

YouTube’un en sevilen Late Night programı “İbrahim Selim ile Bu Gece” dosta kahkaha, düşmana elem vermeye devam ediyor!

Karşınızda İbrahim Selim’in gündemi kendine has bir yerden yorumladığı Serbest Vuruş bölümü!

İbrahim Selim İle Bu Gece – Serbest Vuruş #12

YouTube’un en sevilen Late Night programı “İbrahim Selim ile Bu Gece” dosta kahkaha, düşmana elem vermeye devam ediyor!

Karşınızda İbrahim Selim’in gündemi kendine has bir yerden yorumladığı Serbest Vuruş bölümü!DAHA AZ GÖSTER

Dijital Sahne #3: Nora – Bir Bebek Evi

Kült tiyatro eserlerinden seçilen kesitler, seyirci unsurunun dijitalleştiği güncel bir format ile Zorlu PSM Youtube kanalına taşınıyor.

Zorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla“Dijital Sahne” serisi başlıyor.

Geçmişten bugüne değişmeyen sorunları işleyen “Dijital Sahne” günümüz Türk tiyatro sahnesinin en cesur isimlerinden İbrahim Çiçek uyarlaması ve yönetmenliğinde, alışılagelmiş tiyatro dekorlarının dışında abstrakt bir bakış açısı ile Skenograf Ceyda Balaban’ın hazırladığı sahne ve kostümlerle; sinematografik bir dilde video yönetmeni Gizem Kızıl tarafından dökümante ediliyor. Klasik tiyatro eserlerine modern bir bakış sunan proje kapsamında her hafta farklı bir kült metin, tiyatro sahnesinin güçlü oyuncularıyla hayat buluyor. “Dijital Sahne” serisi her Perşembe, Zorlu PSM YouTube kanalı üzerinden ücretsiz olarak izlenebilecek.
Modernizmin tiyatrodaki kurucusu Norveçli yazar Henrik Ibsen’in tiyatronun ilk feminizm içerikli oyunu olarak anılan eseri Nora-Bir Bebek Evi’nde başrolleri Nilperi Şahinkaya ve Bora Akkaş üstleniyor.

Sevgi sadece konforlu alanda mı mümkün?

Norveçli yazar Henrik Ibsen’in evlilik normları karşısındaki tutumunu vurgulamasının yanı sıra ilk feminizm içerikli tiyatro oyunu olarak anılan ve en çok sahnelenen oyunu “Nora-Bir Bebek Evi”, Dijital Sahne serisi kapsamında seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gerçek sevgi üzerine kurulmayan birlikteliğin ve birey olarak kadının var olamadığı bir yuvanın nerelere savrulabileceğini odağına alan oyun, “Sevgi sadece konforlu alanda mı mümkün?” sorusunun cevabının da peşine düşüyor.

Her dönem güncelliğini koruyan kadının özgürleşmesi ve dayatılan dünyanın yalanlığını fark ederek cesaret ve suçlamalardan bir “ben” olma hikayesini anlatan “Nora-Bir Bebek Evi”nde seyirci, Nora ve Torvald karakterlerini Nilperi Şahinkaya ve Bora Akkaş’ın göz dolduran performanslarıyla izleme fırsatı buluyor. Kendisinden başka kimseye ihtiyacı olmayan bir “ben” olabilme hikayesinin anlatıldığı “Nora-Bir Bebek Evi” kesiti izleyiciye yeni bir sahnelemeyle, tazelenen bir seyir deneyimi sunuyor. Ibsen’in “Nora-Bir Bebek Evi”ni daha önce deneyimlemediğiniz bir seyir deneyimi ile dijital formatta 21 Ocak akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu