Hayatın Ritmi 120. Bölüm, Pandemi döneminde beslenme

Hayatın Ritmi 120. Bölüm / Pandemi döneminde beslenme, obezite, Türk mutfağı fast fooda karşı

Hayatın Ritmi 119. Bölüm / Uyku ile ilgili doğru bilinen yanlışlar, kalp hastalıklarının belirtileri

Doç. Dr. Halit Yerebakan kimdir?

Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle TRT 1’de yayınlanan ‘Doktor Geldi’ programında görev yapan Doç. Dr. Halit Yerebakan, 1982’de İstanbul’da doğdu. Erenköy İlköğretim okulunda okurken 3. sınıfta ABD’nin New York şehrine giderek Manlius Eagle Hill’de ilkokul ve Ortaokul eğitimini tamamlayan Halit Yerebakan, arkasından Türkiye’ye dönüş yaptı. 

Kasımoğlu Koleji’nde Lise’yi bitiren Halit Yerebakan, 2006’da da İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Zorunlu hizmetini Erzincan’da tamamlayarak, tıpta uzmanlık sınavını kazanan Halit Yerebakan, Yeditepe Üniversitesi Tıp fakültesi hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi anabilim dalında ihtisas eğitimine başladı. 

Aslen Rize Ardeşen’li olan Kalp ve Damar Cerrahisi Halit Yerebakan, bir dönem dünyaca ünlü Prof. Dr. Mehmet Öz’ün asistanlığını yaptı. ABD’de kaldığı süre boyunca senede 50 organ nakli yaptığını ifade eden Halit Yerebakan, Esra Yerebakan ile evlidir. 1 kızı 1 de erkek evladı oğlan Halit Yerebakan, iyi derecede Ingilizce biliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu