Gülsün Doygun Kimdir? X'de Neden Gündem Oldu?

Sosyal medya platformu X'de (Twitter'da) gündem olan Gülsün Duygun kimdir? neden gündem oldu?

Türkiye geçtğimiz günlerde ağabeyi cinayet suçundan cezaevinde olan İstainbul'un Sultanbeyli ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki A.A.'nın istismara uğrayarak kayda alındığına, sonrasında ise "Görüntüleri ağabeyine izletiriz. Abin cezaevinden kaçar seni öldürür" diyerek şantaj ve tehdit ile 15 kişinin istismarına uğradığına ilişkin haberi konuşmuştu. 

İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden durulmada sanıklardan Ali Kılıççı ve Fatih Akman'ın avukatı Gülsün Doygun oldu. 

ETEK BOYUNU SORMASI TEPKİ ÇEKTİ

Tacizci sanıkların avukatlığını yapan GÜlsün Doygun'un Tacize uğrayan 13 yaşındaki A.A'ya eteğinin boyunu sorması tepkiler eneden oldu.

Avukat Gülsün Doygun mahkeme heyetinden A.A.'ya, "Etek boyunu kısaltmaması için ve daha usturuplu davranması için okuldaki hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığının" sorulmasını istedi.

MAHKEME BAŞKANI SORUNUN SORULMASINI KABUL ETMEDİ

Ancak mahkeme başkanı müdahale etti. Başkan, "Bu sorunun sorulmasını ben uygun bulmuyorum" diyerek soruyu A.A.'ya yöneltmedi.

Ara verilen durulmada avukat Gülsün Doygun ile çocuğun annesi arasında gerilim yaşandı. Doygun, "Kadın olup çocuğuna sahip çıksaydın, bu çocukların başı yanmazdı" diyerek bağırdı.

GÜLSÜN DOYGUN KİMDİR?

1978 Altunhisar doğumlu olan Gülsün Doygun'un İstanbul Pendik'te yaşadığı ve İstanbul barosuna kayıtlı avukat olduğu belirtildi. 

 

Bakmadan Geçme