Erkan Kolçak Köstendil Askerin Öyküsü ile müzik ziyafeti yaşatacak

Erkan Kolçak Köstendil Askerin Öyküsü ile müzik ziyafeti yaşatacak

Cemal Reşit Rey(CRR) Konser Salonu nisan ayında da CRR YouTube kanalından dopdolu bir programla dinleyicilerine müzik ziyafeti yaşatacak.

Ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, tüm zamanların en fenomen bestecilerinden Stravinski’nin müziklendirdiği oyun “Askerin Öyküsü” ile izleyeyiciyi baştan sona diri tutacak bu zamansız Faust hikayesine hayat verirken, ressam Pınar Birim eşzamanlı gerçekleştireceği canlı performansla hikayeyi tuvale aktarıyor.

Askerin Öyküsü - DasDas

İsviçreli yazar Ferdinand Ramuz tarafından, 1.Dünya Savaşı sonrasında Fransızca olarak kaleme alınan hikaye, bir Rus halk masalına dayanıyor.

Sanat tarihinin en sansasyonel fenomenlerinden biri olan Igor Stravinski’nin, okunması, oynanması ve dans edilmesi amacıyla bestelediği bu başyapıt, kasvetli bir Faustian fabl olup, bir prenses, firari bir asker ve önünde sonunda onun ruhuna sahip olacak Şeytan’ın anlatıldığı bir hikaye.

Maraşlı yurt dışına açılıyor

Maraşlı yurt dışına açılıyor

Türk dağıtım ve yapım şirketi Inter Medya, Maraşlı dizisinin dünya çapında dağıtım haklarını aldıklarını duyurdu.

Inter Medya Kurucusu ve CEO’su Can Okan The Trusted ismiyle yurt dışına pazarlanacak diziyle ilgili; “Maraşlı’yı sürekli büyüyen kataloğumuza eklediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz ve bu sansasyonel Türk dizisini uluslararası seyirci ile buluşturmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Maraşlı, aile, aşk, heyecan gibi popüler Türk dizilerinin her türlü unsurunu barındırıyor. Dizinin küresel başarısını çok yakında duyacağımızdan eminiz ”dedi.

TIMS&B Productions imzalı, yönetmeliğini Ahmet Sarıgün’ün yaptığı, senaryosunu Ethem Özışık’ın kaleme aldığı Maraşlı’da Burak Deniz Maraşlı, Alina Boz ise Mahur karakterine hayat veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu