Doktorum Yanımda Prof. Dr. Zeynep Oşar Siva 13 Ocak

Sürekli yorgun hissetmek bir hastalık mı? Neden yorgun hissederiz? Kronik yorgunluk sendromu nedir?

İç Hastalıkları ve Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Zeynep Oşar Siva Doktorum Yanımda’da tüm merak edilen soruları yanıtladı… Doktorum Yanımda hafta içi her gün 09:30​’da 360’ta!

Prof. Dr. Zeynep Oşar Siva kimdir?

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamladı. Almanya, Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi’nde Diabet ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nde diyabetik hasta eğitimi ve diabetik ayak ile ilgili çalışmalar yaptı.

1993 yılında International Diabetes Federation Mary Jane Mayes Scholar ödülünü kazandı. Halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji, Metabolizma ve Diyabet Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmakta.

İstanbul Erkek Liseliler Derneği, Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği, European Association for the Study of Diabetes (EASD) Obezite Araştırma Derneği ve Türkiye Endokrinoloji Derneği üyesi. Türk Diyabet Cemiyeti genel sekreteri. Almanca ve İngilizce biliyor.

Açelya Akkoyun ile Akla Takılanlar Eylem Tuncay

Açelya Akkoyun bugün Akla Takılanlar’da Eğitim Bilimci ve Akademisyen Eylem Tuncay’la ”Korona günlerinde çocukların ve ebeveynlerin gelecek endişeleri”ni konuştu… Akla Takılanlar 360 ekranlarında!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu