Doğu Karadeniz Projesinde yer almayan il hangisidir? 2020 KPSS Ön Lisans Sorusu

Doğu Karadeniz Projesinde yer almayan il hangisidir? 2020 KPSS Ön Lisans Sorusu KPSS Ön Lisans düzeyinde yapılan sınavda adaylara Doğu Karadeniz Projesinde yer almayan il hangisidir? sorusu soruldu. Doğu Karadeniz Projesinde yer almayan il hangisidir? Merkezi Giresun olan Başkanlığımız; Artvin, Bayburt, Giresun,..

KPSS Ön Lisans düzeyinde yapılan sınavda adaylara Doğu Karadeniz Projesinde yer almayan il hangisidir? sorusu soruldu. Doğu Karadeniz Projesinde yer almayan il hangisidir?

Merkezi Giresun olan Başkanlığımız; Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerinin kalkınmasına hız vermek amacıyla 03.06.2011 tarih ve 642 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuş, 2012 Nisan ayında ise faaliyetlerine başlamıştır.

Bakanlar Kurulunca 06/06/2016 tarihinde alınan karar ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının görev süresi 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7 Eylül 2016 tarihli ve 2016/9140 sayılı kararnameye göre Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerinden oluşan DOKAP BKİ görev alanına bundan sonra Tokat ili de ilave edilerek il sayısı dokuza ulaştı.
 

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 13 Mayıs 2020 tarihli ve 2538 sayılı kararnameye göre Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon illerinden oluşan DOKAP BKİ görev alanına bundan sonra Amasya ve Çorum illeri ilave edilerek il sayısı onbire ulaştı.

DOĞU KARADENİZ PROJESİNDE YER ALMAYAN İL SİNOP’TUR