2020 Oscar Ödülü Sorusu KPSS Ön Lisans 2020

KPSS Ön Lisans düzeyinde yapılan sınavda adaylara 2020 Oscar Ödülü ile alakalı soru soruldu. Birçok kişi sosyal medyada soru için paylaşımda bulundu. Peki 2020 En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü Kim..

KPSS Ön Lisans düzeyinde yapılan sınavda adaylara 2020 Oscar Ödülü ile alakalı soru soruldu. Birçok kişi sosyal medyada soru için paylaşımda bulundu. Peki 2020 En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü Kim Kazandı?

Oscar kazananlar: Güney Kore yapımı Parasite En İyi Film, En İyi Yönetmen (Bong Joon Ho), En İyi Uluslararası Film ve En İyi Orijinal Senaryo ödüllerini kazandı. 6 dalda aday olan ve 4 ödül kazanan Parasite, ilk kez İngilizce olmayan bir film olarak En İyi Film seçilmesiyle Oscar tarihine geçti. Oyunculuk ödüllerinde kazanan isimler sürpriz olmadı. En İyi Kadın Oyuncu, Judy filmiyle Renee Zellweger seçilirken, En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı, Joker filmindeki performansıyla Joaquin Phoenix’in oldu. Heath Ledger’dan sonra Oscar tarihinde ikinci kez Joker rolüne ödül verildi. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Marriage Story filmindeki performansıyla Laura Dern seçilirken, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ise Brad Pitt oldu. Daha önce 12 Yıllık Esaret filmiyle yapımcı olarak Oscar kazanan Pitt, oyunculuk dalında ilk Oscar’ını aldı.

 

 

Oscar 2020 kazananları belli oldu! (İşte 92. Oscar Ödülleri kazananlarının tam listesi) - 3

 

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU

KAZANAN: Joaquin Phoenix (Joker)