Ermenistan'a Ağır Darbe

Ermenistan'a Ağır Darbe

Azerbaycan Ordusu, Ermenistan'ın dün ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan mevzileri ile sivil yerleşim yerlerini havan ve topçu sistemleri ile yoğun ateş altına almasının hemen ardından karşı ateş, sonrasında ileri harekat başlattı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ermenistan'ın ateşkesi ihlal ederek dün sabah saatlerinde Azerbaycan mevzileri ile sivil yerleşim yerlerine yönelik havan ve muhtelif çaplı topçu sistemleriyle yoğun ateş altına almasından hemen sonra Azerbaycan Ordusu tarafından karşı ateş başlatıldı.
 
Azerbaycan Ordusu, misilleme olarak gerçekleştirdiği ateşlerin ardından ise ileri harekat başlattı.
 
Kim Kardashian'dan Türkiye ve Azerbaycan'a hadsiz suçlama! Bir açıklama da Yunanistan'dan
 
400 HEDEF VURULDU
 
Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine ait Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA) da aktif görev aldığı harekatta, hava unsurlarının yanı sıra roket, füze ve topçu silahlarıyla yapılan atışlar sonucunda 400'den fazla hedef ateş altına alındı.
 
Türk SİHA'ları Dağlık Karabağ'da destan yazdı: Bu yeni bir çağın başlangıcı
 
9 BÖLGE ELE GEÇİRİLDİ
 
İlk olarak Nüzgar, Büyük Mercanlı, Kend Horadiz, Yukarı Seyid Ahmetli, Yukarı Abdurrahmanlı, Karahanbeyli ve Garvend köylerini işgalden kurtaran Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, ardından Tekekaya ile Ağdağ bölgelerini kontrol altına aldı.
 
 
10'DAN FAZLA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ, 20YE YAKIN ZIRHLI ARAÇ İMHA EDİLDİ
 
Murov Dağı'nın önce batısı sonra da doğusunu kontrol altına alan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurları, Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan ordusuna ait 10'dan fazla hava savunma sistemini, aralarında tankların da bulunduğu 20'ye yakın zırhlı aracı imha etti.

Önceki Haber

Ermenistan’dan Kan Donduran Emir: Mevziden Kaçanı Vurun

Sonraki Haber

Teknofest’te Lise Öğrencilerine 6 Ödül Birden

BENZER HABERLER

Necmettin Erbakan kimdir?

Elon Musk’a Türkiye Çağrısı

Merkez Bankası'ndan Dolar Açıklaması

Kadın Üniversitesi 2021’de Kurulacak