Türkiye S-400'leri Nereye Konuşlandıracak?

Türkiye S-400'leri Nereye Konuşlandıracak?

Uzun süredir merak edilen S-400 hava savunma sisteminin nereye yerleştirileceği konusu Hava Korgenerali Dr. Erdoğan Karakuş tarafından cevaplandı. Karakuş katıldığı TV programında S-400 hava savunma sistemi hakkındaki soruları cevapladı. 'Bataryaları dörde böleriz. Dört farklı noktaya konuşlandırırız.' diyen Karakuş konuşlandırma için dört yerin uygun olduğunu ifade etti.

 
Doğu Akdeniz'de Yunanistan'ın provokasyonları devam ederken emekli Hava Korgenerali Dr. Erdoğan Karakuş'tan S-400'ler ile ilgili olay bir açıklama geldi.
 
Karakuş canlı yayında yaptığı açıklamada, "Eğer Yunanistan baskın gibi bir olay oluşturma çabasına girişirse bizde S-400'leri konuşlandırırız. Bataryaları dörde böleriz. Dört farklı noktaya konuşlandırırız. İlkini Kaz Dağı'na, diğerini güneyde Kaş, iç bölgeler için Murat Dağı olur. Son batarya ise Ankara'ya konuşlandırılır. Bu anlamda Ankara çok önemli bir yer haline geldi. Ülkenin bütün savunma sanayisi Ankara’dadır. S-400'lerin bir bölümü buraya konuşlandırılabilir. Bizim en korunaklı meydanımız Mürted meydanıdır. Tehdide en ırak yerimizdir orası. Bu yüzden bize zaman sağlar. Oranın da tekrar faaliyete geçirilmesi önemlidir. Ankara'nın korunması Mürted'den sağlanır diye düşünüyorum" dedi.

S-400'ler hakkında merak edilenler için programın tamamı;

Önceki Haber

Tavşanı İçin Karantinayı İhlal Etti

Sonraki Haber

Türkiye Ege'de Yeni NAVTEX İlan Etti

BENZER HABERLER

Necmettin Erbakan kimdir?

Elon Musk’a Türkiye Çağrısı

Merkez Bankası'ndan Dolar Açıklaması

Kadın Üniversitesi 2021’de Kurulacak