Son dakika İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan Açıklama

Son dakika İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan Açıklama

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs tedbirleri olarak gündemde olan kademeli mesai saatleri ile ilgili son dakika açıklaması yaptı.

20 milyona yakın insanı yakından ilgilendiren İstanbul'da kademeli mesai saatleri ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan son dakika kademeli mesai açıklaması yapıldı. Yerlikaya, cuma günü açıklama yapacaklarını duyurdu.

İşte ilçe ilçe İstanbul koronavirüs haritası
 
Son günlerde vakalarda artış yaşandı. İşte, "Hayat Eve Sığar" uygulamasına göre Ankara'nın vaka yoğunluk haritası. Mavi alanlar düşük riskli bölgeyi, kırmızı alanlar ise yüksek riskli alanları gösteriyor.
 
 
Hayat Eve Sığar Mobil Uygulamasının özellikleri neler?
 
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz
 
Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.
 
Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

Önceki Haber

Profesör Eşinin Desteğiyle Solucan Gübresi Üretimine Başladı,Talebe Yetişemiyor

Sonraki Haber

Kadir Şeker İçin İstenen Ceza Belli Oldu

BENZER HABERLER

İstanbul'da Deprem Oldu