Çukur, EDHO Kurtlar Vadisi gibi dizilerde rol alan usta isimden kötü haber geldi

Çukur, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kurtlar Vadisi gibi dizilerde rol almış olan usta isimden hayranlarını üzecek kötü haber geldi.

Show TV’de yayınlanan Çukur ve ATV’de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olunmaz dizilerinde oynayan usta isimlerden hayranlarını üzecek haber geldi. Yeşilçam’da da birçok filmde rol alan Yaşar Kutbay’ın son durumu hayranlarını üzüntüye boğdu. 

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ olarak ün yapan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 71 yaşındaki usta oyuncu Yaşar Kutbay’ın sağlık durumuyla ilgili paylaşım yaptı. 

Akay, birçok dizi ve filmde rol almış olan Yaşar Kutbay’ın kanserle mücadele ettiğini açıkladı. 

Paylaşımında Akay Yeşilçam’ın usta ismi Yaşar Kutbay’la görüştüğünü ve Kutbay’ın tiroid kanseri ile mücadele ettiğini söylediğini ifade etti.

 Akay, “En son “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Musa” karakteri ile karşımıza çıkan Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Yaşar Kutbay’la görüştüm. Kutbay maalesef kanserle savaşıyor. tiroid kanserine yakalanan usta oyuncumuz, kemoterapi tedavisi görüyor” dedi.

Kutbay’ın sevenlerinden dua istediğini belirten Akay, Yeşilçam’dan emekli olan Kutbay’ın, rahatsızlığı nedeni ile çalışamadığını belirtti.

Kutbay’ın ev kirası ödediğini, maddi durumunun kötü olduğunu ve çok zor geçirdiği öğrenildi. 

Akay sözlerinin devamında “Kadir İnanır’dan Kenan İmirzalıoğlu’na kadar çalışmadığım oyuncu kalmadı ancak sanat dünyası çok nankör, hiçbirinde vefa yok sözlerini dile getirdi.” ifadelerini kullandı.

Yaşar Kutbay kimdir?

1950 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ve aslen Adanalı olan Yaşar Kutbay, Yeşilçam’da ve televizyon dizilerinde birçok ünlü oyuncu ile kamera karşısına geçmiştir.

Kurtlar Vadisi Karadayı, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Çukur dizisi, yer aldığı önemli yapımlar arasındadır. Kutbay, çok sayıda sinema filminde de rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu