Çocuklar İçin Siyer 18. Bölüm

Ödüllü sunucu Fatma Beyza Tütüncüoğlu hanımın anlatımı ile 30 bölüm sürecek olan “Çocuklar için Siyer” programımız her pazar saat 11:00’de kanalımızda olacak.

Muradımız, çocuklarımızın temiz ve kirlenmemiş zihinlerine Efendimiz’in (sav) muhabbetini nakşetmek.

Bekir Develi ile Peynir Gemisi Fatih Çıtlak

Bu akşam Fatih Çıtlak Hocamız misafirimiz. Tasavvuf terbiyesi ile heybesini doldurmuş ve manevi muhtevası olan programlar hazırlayıp sunan Mehmet Fatih Çıtlak Hocamız ve Bekir Develi’nin lezzetli sohbet sofrasında siz de yerinizi almayı ihmal etmeyin.

1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Fatih Çıtlak, Fatih İmam Hatip Lisesi ardından Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde Arapça ve İslâmî ilimler eğitimi almıştır.

İslam tarihi ve tasavvuf konularında geçmişten günümüze birçok radyo ve televizyon programı hazırlamış ve sunmuş, konuşmacı olarak sempozyum, panel ve konferanslar’da yer almıştır.

Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam eden Mesnevi sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiştir.

Kültür Bakanlığı’na bağlı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonlarında yer almıştır. Günümüzde İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin kurucuları arasında yer almaktadır.

İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İş ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat derslerine katılımda bulunmuştur. Pek çok ilmi çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazılarını yazmaktadır.

Mehmet Fatih Çıtlak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın eşi Reyyan Uzuner’in dayısıdır. Annesi Mukaddes Çıtlak, Fatih Kız Kur’an Kursu’nda müdire olarak görev yapmıştır. Evli ve 4 çocuk babası Fatih Çıtlak daha önce TRT ekranlarında Gece Kahvesi isimli ramazan programını sunmuş, en son ise Atv’de de 3 yıl sahur programı ile televizyon ekranlarında yer almıştır

Mehmet Fatih Çıtlak Hangi Kitapları yazmıştır?

2018 – Ben Dervişim Diyene
2018 – Huzur Defteri 2
2017 – Beyaz Mercan Siyah İnci
2017 – Birlik’te Sohbet
2017 – Nur Kandili Veli Gönenli Mehmed Efendi
2016 – Küfür Fedaisi 15 Temmuz Kalkışmasına Mesnevi’den Bakış
2016 – Fatih Hatıratı
2016 – Rüyalar Alemi (yazar gurubu ile)
2015 – Küfür Fedaisi – Mesnevi’den
2012 – Keşkül
2012 – Huzur Defteri
2011 – Aşkın Bir Noktası
2011 – Nur Kandili
2011 – Mesnevi Şerhi Padişah Cariye Kıssası
2010 – 40 Mektup
2010 – 18 Beyit – Dinle

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu