Bülent Ersoy kürk tepkilerine bakın cevap verdi

Bülent Ersoy’a kürk tepkileri çığ gibi büyüyerek devam ederken Yusuf Güney demediğini bırakmadı.

Geçtiğimiz senelerde söz vermesine rağmen hala kürk giymeye devam eden Bülent Ersoy, son satın aldığı kürk paltosuyla tepkilerin hedefi haline geldi. Ersoy’un 450 bin TL ödeyerek satın aldığı paltosunda, 55 tilki kürkünün kullanılması vicdanları sızlattı.

Bülent Ersoy, sosyal medyada kısa sürede viral oldu. Tepkilerin odağı haline gelen Ersoy’a en sert tepkilerden biri de şarkıcı Yusuf Güney’den geldi.

Sosyal medya hesabından Bülent Ersoy’un kürklü fotoğrafını paylaşan Güney, “Erkek oldun, kadın oldun, solist oldun, assolist olsun, zengin oldun, sultan oldun ama bir insan olamadın Bülent Ersoy. Para senin, zevk senin. Vicdanın yok, alıyorsun. Marifetmiş gibi paylaşmasan olmaz mı” ifadelerini kullandı.

Ersoy’a bir tepki de ünlü oyuncu Burçin Terzioğlu’ndan geldi. Terzioğlu, şunları söyledi:

“Siz de kürk giyiyor veya kürk giyenlere sıcak bakıyor olabilirsiniz ama muhtemelen kürk sektöründeki vahşeti bilmiyorsunuz. Bir kürk manto için en az 50-60 hayvanın katledildiğini, çiftliklerde üst üste kafeslerde aç bırakıldıklarını bilmiyorsunuz. Bunları bilip de halen kürk giymeye devam ediyorsanız, ciddi bir vicdan sorununuz olduğunu söylemek mümkün.”

Doğa Rutkay da Bülent Ersoy fotoğrafını paylaşıp, “Şu canım gümüş tilkiden 55’i öldürüldü, kürkü soyuldu. Sebep birileri rahat giysin diye” yazdı.

Bülent Ersoy’a yönelik en sert eleştirilerden biri de Leman Sam oldu. Sam, “Bülent Ersoy yüzlerce hayvanın katilidir”, “Hayvanlar kürküne zarar gelmesin diye canlı canlı yüzülür, bir kürk için onlarca hayvan katledilir, katilleri bir gün giyip ertesi gün kenara atsın diye. Bülent Ersoy hayvan katilidir!” paylaşımlarını tekrarladı.

Öykü Sertel de, “Keyif için, örtünmek için şu güzellikten 55, yazıyla elli beş tane öldürüldü! #kürkcinayettir” diye yazdı ve canlı tilki videosu ile Bülent Ersoy’un görselini paylaştı.

Ersoy ise kürk tepkilerinin ardından şu açıklamayı yaptı:

“Külliyen yalan! Beni karalamak için yapılan bir kampanya bu… Haberde kullanılan fotoğraf eski… Daha önceki yıllarda verdiğim sözü tutuyorum ve o günden beri yeni kürk almıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu