Binali Yıldırım, Vatandaşların Dikkatli Olmaları ve Açık Alanda Bulunmaları Gerektiğini Söyledi.

Eski Başbakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir’de zamana karşı bir yarış yürütüldüğünü söyledi. İzmir’de her türlü gayretin gösterildiğini belirten Yıldırım, artçılar konusunda vatandaşların dikkatli olmaları ve açık alanda bulunmaları gerektiğini söyledi.

Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile birlikte koordinasyon merkezinde basın toplantısı düzenledi. Konuşmasına geçmiş olsun dilekleriyle başlayan Yıldırım, faaliyetlerin enkaz altında tek bir vatandaşımız kalmayana kadar sürdürüleceğini söyledi.

İşte açıklamalardan bazı satır başları;

Binali Yıldırım:

“Zamana karşı bir yarış var. Bütün amaç insanlarımızı sağ salim enkaz altından kurtarmayı başarmak. Biraz sonra bakanlarımız gerekli detaylı açıklamaları yapacak. Arama kurtarmada geldiğimiz son durumu anlatacaklar.

Değerli İzmirliler başta olmak üzere Ege’de Marmara’da bu büyük felaketi bu büyük depremi yaşayan hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Kayıplarımız var umut ederim ki sayıları daha fazla artmaz. Enkaz altındaki hemşehrilerimizi de sağ salim kurtarırız. Bunun için her türlü gayret gösterilmektedir. 

Bu faaliyetler tek bir insanımız kalmayana kadar devam edecek. Her türlü tedbir alınıyor. Artçılara karşı da vatandaşlarımızın çok daha duyarlı olmalarında fayda var. Uzmanlar bunu öneriyorlar. Açık alanlarda gerekli imkanlar bu tedbirlerde alınmaya devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

Deprem sonrasında 4 ve üzerinde 21 olmak üzere 114 artçı deprem meydana geldi. Tabii bu deprem aynı zamanda Çanakkale, Manisa ve Muğla’da hissedildi. Aydın ilimizde yine İzmir’in çevresindeki illerde hissedildi. Alan arama tarama faaliyetleri tüm illerimizde devam ediyor. Diğer illerimizde herhangi bir sorun gelmedi. İzmir, Bornova ve Karşıyaka’da ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Şu an için 17 enkazımız ve enkaz altında vatandaşlarımız var. 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. 522 yaralı vatandaşımız kaybetti, yaralı vatandaşlarımıza hastanelerde her türlü tedavi yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu