Sosyal Medya

Bakan Çavuşoğlu'ndan Ermenistan açıklaması

Karabağ zaferinin birinci yıldönümünde Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile birlikte açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın hazırladığı barış teklifine henüz bir yanıt vermediğini anımsattı ve 'Bundan sonraki süreçte atılması gereken adımları Azerbaycan ile birlikte koordine ederiz ve birlikte atarız' dedi.


 
Karabağ zaferinin birinci yıldönümünde Türkiye ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları bir araya geldi.
 
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ile birlikte basın toplantını düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bölgedeki gelişmeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 
Son dakika: Bakan Çavuşoğlundan Ermenistan açıklaması
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın olumlu mesajları olduğunu bu olumlu mesajlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cevap verdiğini anımsatan Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı;
 
'Bizim başından beri en büyük arzumuz bölgenin artık barış ve istikrar bölgesi olmasıdır. Bu yönde Azerbaycan'ın Ermenistan'a kapsamlı bir barış anlaşması teklifi oldu. Henüz daha olumlu bir cevap gelmedi.'

 
Çavuşoğlu 'Bundan sonraki süreçte atılması gereken adımları Azerbaycan ile birlikte koordine ederiz ve birlikte atarız' ifadelerini kullandı.