“Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli” dizisi için hazırlıklar sürüyor

“Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli” dizisi için hazırlıklar sürüyor

TRT, “Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli” dizisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Diriliş Ertuğrul ile büyük başarı yakalayan, başarısını Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu ile devam ettiren Tekden Film imzalı dizinin çekimleri yakın zamanda başlayacak.

Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli Dizisi Konusu Nedir, Oyuncuları Kimler, Ne  Zaman Yayınlanacak?

Oyuncu kadrosunda Burak Sevinç’in yer alacağı dizi için TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, “Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’ne ilişkin dizinin senaryosunu yazdık, bitirdik. İki senedir elimizde var. İnşallah Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin ilmini yazdığımız senaryoyu güzelleştirmeye, Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerine layık hale getirmeye gayret edeceğiz. İnşallah önümüzdeki yıllarda Yunus Emre Hazretlerinin dizisi gibi Hacı Bayram Veli Hazretleri dizisini de ekranlarınıza getireceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

TRT 1 Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli'nin oyuncuları belli oluyor!

Hacı Bayram Veli Kimdir?

Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Hacı Bayram Veli, 1352 yılında Ankara’nın Çubuk ilçesi yakınlarında doğdu. 14-15. Yüzyıldır Anadolu’da irşat faaliyetleri yürütmüştür. Eserlerini Türkçe yazan Hacı Bayram bu dönem içerisinde Türkçe katkı sağlamıştır. Dönemin padişahı II.Murat tarafından takdir edilen Hacı Bayram, döneminde öğrencilerine askerlik dışı ve vergi muafiyeti gibi ayrıcalıklar elde ettirdi. Fatih’in daha önce İstanbul’u alacağını açıkladığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu