ABD’nin 46’ıncı başkanı Joe Biden’ın yemin töreni

ABD Başkanlığı görevini resmi olarak devralan Joe Biden, yemin töreninin ardından kongre binasında imza törenine katılarak ilk belgelerini imzaladı

ABD’de kasım ayında yapılan başkanlık seçiminde sandıktan zaferle çıkan Joe Biden, kongre binasında düzenlenen yemin töreninde Yüksek Mahkeme Başkanı John Roberts’ın önünde yemin ederek resmen göreve başladı.

Biden yemin töreninden sonra kongre binasındaki imza törenine katıldı. Biden sırasıyla Göreve Başlama Günü Bildirisi, Kabine Pozisyonlarına İlişkin Adaylık ve Alt Kabineye İlişkin Adaylık başlıklı üç belgeyi imzalayarak başkanlık görevini devraldıktan sonraki ilk imzalarını gerçekleştirmiş oldu.

İmza töreninin ardından Biden, eşi Jill Biden ve yardımcısı Kamala Harris ile birlikte kongre binasının doğu cephesine giderek Başkent Bölgesi Ortak Görev Gücü Komutanı’nın ev sahipliği yaptığı etkinliğe katıldı. Biden ve Harris, söz konusu etkinlikte askeri birliklerin hazır olup olmadığını değerlendirdi.

Ulusal ordunun her şubesinin temsil edildiği etkinliğin ardından Biden, eşi ve Harris ile birlikte çelenk bırakma töreni için Arlington Ulusal Mezarlığı’na gitmek üzere yola çıktı. Biden’a çelenk bırakma töreninde eski ABD Başkanları Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton ile eşleri eşlik edecek

Modern ABD tarihinin en tartışmalı seçimlerinin ardından Joe Biden ve Kamala Harris’in Başkan ve Başkan Yardımcısı olarak göreve başlama töreni

Seçim yenilgisini kabul etmeyen Donald Trump, usulsüzlük iddialarını sürdürürken, taraftarları Kongre binasını basmıştı. Biden’ın göreve başlama töreni yoğun güvenlik önlemleri altında yapılıyor.

ABD’nin 46’ıncı başkanı Joe Biden’ın yemin töreni İzlemek için tıklayınız

Melania Trump 100 Yıllık Geleneği Bozdu

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, 100 yıllık Amerikan geleneğini bozdu.

Yeni başkanın eşine beyaz sarayı gezdirmeyeceğini açıkladı. Devir teslim töreninden bir gün önce bir mesaj yayınlayarak şiddet karşıtı açıklama yaptı

Joe Biden’ın kızı Ashley’den ilk açıklama: ‘Ivanka gibi olmayacağım!

Bugün tüm dünyanın gözü kulağı ABD’de. Seçilmiş başkan Joe Biden’ın yemin edeceği tören, dünyada birinci gündem maddesini oluşturuyor. Son dakika haberine göre, ABD’nin 46’ncı başkanı olacak Joe Biden’ın kızı Ashley’nin verdiği bir röportajda ‘Ivanka gibi olmayacağım’ sözleri ise gündem yarattı.

Bugün tüm dünyanın gözü kulağı, seçilmiş başkanı Joe Biden’ın yemin edeceği ABD’de. TSİ 20.00’de gerçekleşemesi beklenen yemin töreniyle birlikte ABD’nin 46’ncı başkanı olarak göreve başlamaya hazırlanan Biden’ın kızı Ashley’nin,’Ivanka Trump gibi olmayacağım’ sözleri gündem yarattı.

ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden ile 69 yaşındaki eşi Jill’in 39 yaşndaki kızları Ashley Biden, Today adlı televizyon programı için Jenna Bush Hager’a röportaj verdi.

Joe ile Jill Biden’ın tek çocukları olan Ashley Biden, röportajda Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump’ı kastederek “Onun gibi olmayacağım” ifadelerini kullandı.

Bu sözleriyle Ashley, 39 yaşındaki Ivanka Trump gibi Beyaz Saray’da danışman olarak görev almayacağını duyurmuş oldu.

Ashley Biden röportajda babasının ailesine ne kadar değer verdiğini, ağabeyi Beau’nun ölümünü ve yıllar boyunca ailenin sıkı bağlarını nasıl koruduklarını anlattı.

Kendi platformunu sosyal adalet ve toplum gelişimi için kullanacağını belirten Ashley Biden, “Bazı konulara, gerçekten önemli konulara farkındalık getirmeyi umuyorum” dedi. Babasi ile çok gurur duyduğunu belirten Ashley Biden, “O, Amerika için çok şey yapacak buna inanıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu