12 ilde operasyon! 51 şüpheliden 48’i gözaltında

İZMİR merkezli 12 ilde, MLKP, TKP-ML, DSİH VE PKK’ya yönelik operasyon düzenlendi. Haklarında gözaltı kararı bulunan 51 şüpheliden 48’i gözaltına alındı.

İzmir merkezli 12 ilde düzenlenen ve 51 kişi hakkında gözaltı kararı bulunan operasyonda, gözaltına alınan kişiler arasında; Ezilenlerin sosyalist partisi genel başkanı Özlem Gümüştaş, İzmir eski il başkanları Pınar Türk ve Kerim Altınmakas ile 4 İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı ve 2 de avukat bulunuyor. Haklarında gözaltı kararı verilen 34’ü MLKP, 8’i DSİH, 1’i TKP/ML ve 8’i PKK üyesi 51 şüpheliden 48’i yapılan operasyon ile yakalandı.

ESP Genel Başkanı da gözaltına alınlar arasında

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, İzmir eski İl Başkanları Pınar Türk ile Kerim Altınmakas’ın da gözaltına alınanlar arasında bulunduğu öğrenilirken, gözaltına alınanların 2’sinin avukat, 4’ünün İzmir Büyükşehir Belediye çalışanı olduğu öğrenildi.

İzelman Otoparklar çalışanı Tuncay Kılıç ve Konak eski çalışanı şimdi İBB Kültür Sanat Sorumlusu Orçun Masatçı gözaltına alınanlar arasında.

Arama yapıldı

Ayrıca, operasyon kapsamında MLKP ile irtibat ve iltisağı tespit edilen ESP (Ezilenlerin Sosyalist Partisi) Genel Merkezi, İzmir ve İstanbul İl Binası ile İzmir Bayraklı İlçe Bürosu, ETHA (Etkin Haber Ajansı) İstanbul İl Bürosu, BEKSAV (Bilim, Eğitim, Estetik, Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı) İstanbul İl Bürosunda arama yapıldı

Altının gram fiyatı 440 liradan işlem görüyor

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 440 liradan işlem görüyor

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 440 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 721 lira, cumhuriyet altını da 2.936 liradan satılıyor.


Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 1,2 altında 439,6 liradan tamamladı. Gram altın, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla 440 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 721 lira, cumhuriyet altını da 2.936 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu sıralarda 1.838 dolar seviyesinden alıcı buluyor. Analistler, ABD’nin 10 yıllık tahvil faizleri ile dolar endeksindeki yükselişin altının ons fiyatını baskıladığını ifade etti.

ONS ALTINDA 1.880 DOLAR DİRENÇ KONUMUNDA

Bugün, yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise ABD’de haftalık işsizlik başvuruları ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.880 doların direnç, 1.820 doların destek konumunda olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu