Müslüman Maske Takmaz, Coronoya İnanmıyorum Derse Vebale Girer mi? İşte Cevabı

Müslüman Maske Takmaz, Coronoya İnanmıyorum Derse Vebale Girer mi? İşte Cevabı

Türkiye'nin önde gelen ilim adamlarından birisi olan Nureddin Yıldız'a salgın dönemi ile ilgili enteresan bir soru soruldu. Soruyu soran kişi Müslüman maske takmaz, coronoya inanmıyorum derse vebale girer mi?dedi. Nureddin Yıldız ise bu soruya kendisine ait sosyal medya mecralarından cevap verdi.

Koronavirüs salgını hem dünyada hem de ülkemizde etkisini hala sürdürmekte. Salgına dair her konuda ise merak devam etmekte. Salgın sadece tıbbi meseleleri değil yanında kültürel, siyasi ve dini meseleleri de beraberinde getirdi. 
 
Namazların uzun süre cemaatle kılınamadığı, umrenin iptal edildiği bir dönemde salgınla alakalı merak edilen bir başka konuyu ise bir kişi Nureddin Yıldız'a sordu.
 
Müslüman maske takmaz, coronoya inanmıyorum derse vebale girer mi? diyerek sorusunu yönelten kişiye, Nureddin Yıldız tedbirleri hatırlattı.
 
Nureddin Yıldız korona ile ilgili ise şu hususa dikkat çekti; "corona bize kader yazmaz/yazamaz; kaderimizi Allah yazmıştır." diyerek coronayı hayatın belirleyicisi olarak görmemeyi ama tedbirleri de asla gevşetmemeyi önerdi.
 
İşte Nureddin Yıldız'ın Müslüman maske takmaz, coronoya inanmıyorum derse vebale girer mi? sorusuna cevabı!

Önceki Haber

Merkez Bankası'ndan Enflasyon Açıklaması

Sonraki Haber

Fabrikadaki Patlamada Ölen Son Kişinin Kimliği de Belli Oldu

BENZER HABERLER