Sosyal Medya

Dünya

Trump'tan o ülkeye birlik çağrısı

Brezilya Devlet Başkanı seçilen ve Trump'a benzeyen açıklamaları nedeniyle dış basında 'Tropik Trump' adı verilen aşırı sağcı Jair Bolsonaro, ABD Başkanı ile telefonda görüştü.Dünya genelinde aşırı sağcı partilerin yükselişinin son örneği, Güney Amerika ülkesi Brezilya oldu.

BREZİLYA'DA DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ JAİR BOLSONARO KAZANDI

Brezilya'da devlet başkanlığına, Sosyal Liberal Parti'nin (PSL) adayı aşırı sağcı Jair Bolsonaro seçildi. Bolsonaro, oyların yüzde 56'sını alarak seçimin galibi oldu. İşçi Partisi'nin (PT) solcu adayı Fernando Haddad ise oyların yüzde 44'ünü aldı.

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya sitesi Twitter'daki açıklamasında, Jair Bolsonaro ile oldukça iyi bir görüşme yaptıklarını, Brezilya ve ABD'nin askeri ve ticari alanda birlikte çalışmaları konusunda uzlaşmaya vardıklarını ifade etti.

BREZİLYA'NIN "TROPİK TRUMP'I" JAİR BOLSONARO

Brezilya'da yolsuzluğu bitirme ve suç oranını düşürme konusundaki sert söylemleriyle oy toplayan Jair Bolsonaro, siyasi söylemleri, Twitter'ı oldukça aktif kullanıyor olması ve savunduğu politikalar nedeniyle ABD Başkanı Trump'a benzetiliyor. Dış basında Bolsonaro, "Tropik Trump" olarak anılıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.