Provokasyonların Arkası Kesilmiyor, Camiden Sonra Hedef Küçük Musab

Provokasyonların Arkası Kesilmiyor, Camiden Sonra Hedef Küçük Musab

Ramazan ayının son günlerinde İzmir'de camilerde kaçak yayın yapılmasının ardından yeni bir provokasyon daha ortaya çıktı.

İzmir’de önceki gün saat 17.00 sıralarında korsan olarak merkezi sistemin frekansına giren kişi ya da kişiler, bazı camilerden müzik yayını yaptı. Çalınan 'Çav Bella' isimli İtalyanca marş karşısında şaşıran vatandaşlar, cep telefonlarıyla o anları kayda alıp, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. 
 
İl Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlatırken, İzmir Müftülüğü de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
 
İzmir’de, merkezi sistemin frekansına girilip camiden korsan müzik yayını yapılan anları sosyal medya hesabında paylaşınca gözaltına alınan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, 'dini değerleri aşağılama' suçundan adliyeye sevk edildi.
 
Her kesimin en ağır şekilde tepki verdiği olayla alakalı sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar kafaları karıştırdı. 
 
Küçük bir çocuk üzerinden provokasyon yapıldı
 
Çav Bella skandalından sonra sosyal medya platformu Twitter’da, Kayseri’de bir camide ilahi söyleyen Musab Yüksel’in görüntüsünün paylaşılıp “Şimdi skandal kan dondurucu görüntüler paylaşıyorum sizinle. Sırf oy devşirmek için küçücük çocuklara camilerde şarkı söyletiyorlar... Bu akp den her şey beklenir…” ifadelerinin kullanılması tepkilere sebep oldu.
 
Muhalif kimliği ile tanınan gazeteci Ayşenur Arslan adına açılan sahte bir hesaptan yapılan paylaşım binlerce görüntülenme aldı. 
 
Aynı hesaptan yapılan başka bir paylaşımda “Camilere ve müslümanlara saldırıyoruzdur.. Tabi müslümanlar bu tavuk kadar cesur değiller.” İfadelerin kullanılması takipçileri şok etti.
 
Hesap Son 15 günde Dönüştürülmüş
Sahte Ayşenur Arslan hesabından 3 Mayıs tarihinde “Ömer Döngeloğlu hocamız vefat etmiş. Allah rahmet eylesin” ifadeleri ile bir paylaşım yapıldığı dikkatlerden kaçmadı. 
 
Sahte Hesaplara Dikkat!
 
Özellikle son zamanlarda açılan binlerce sahte hesaplarla, insanların algıları ile oynandığını belirten uzmanlar, sosyal medyada görülen bir paylaşımın teyit edilmeden, paylaşanın sahte mi gerçek mi olduğu tespit edilmeden, dikkate alınmaması, paylaşılmaması gerektiğini belirtiyorlar. 
 
 
 
 

Önceki Haber

Bayram serin geçecek

Sonraki Haber

Cuma Genelgesi Yayınlandı İşte Detaylar

BENZER HABERLER

Gezdirdiği köpek kendisine saldırdı