Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven Kimdir?

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven Kimdir?

Akit Tv'de katıldığı programda skandal bir açıklamaya imza atan ve sosyal medyadanın gündemine düşen Prof. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir işte detayları...

Akit Tv'de katıldığı programda 
"Süperman diye bir şey yok hayal kahramanı ama, süper kadın diye bir ırk var. Ve bu da 13-16 yaş arasında, istediğiniz doktora sorun. 12-17 de olur. Muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş. Yani ben diyorum ki; erkekler olsun, kadınlar olsun, biraz zekamızı koyalım." diyerek skandal bir açıklama yapan Prof. Muttalip Kutluk Özgüven kimdir....
 
 
 
MUTTALİP KUTLUK ÖZGÜVEN KİMDİR?
 
1968 doğumludur. Lisansını 1990 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde ,  Yüksek Lisansını 1992 yılında Manchester University Bilgisayar Dilbilimi Bölümü'nde, Doktorasını ise 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Bölümü'nde tamamlamıştır. Zirve Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır.
 
ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA 
 
İstanbul Aydın Üniversitesi, Özgüven'in kullandığı ifadeler nedeniyle bir açıklama yayınladı. Üniversitenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 
 
"Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur" 

Önceki Haber

Esenyurt'ta park halindeki araç cephanelik çıktı

Sonraki Haber

DSÖ'den Kritik Koronavirüs Uyarısı

BENZER HABERLER

Gezdirdiği köpek kendisine saldırdı